Tańczący z sercem

20 stycznia na deskach Teatru "RAMPA" odbył się II Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych Studia Tańca "GRACE" przy ul. Barkocińskiej 6.

Podczas tego wielkiego wydarzenia artystycznego mieliśmy przyjemność oglądać profesjonalnie przygotowane grupy taneczne zarówno te, które stawiają pierwsze kroki na estradzie jak i tancerzy bardziej doświadczonych z zespołu „ENIGMA”. Wszyscy zachwycili nas swoim kunsztem tanecznym oraz bardzo dobrze przygotowanym programem artystycznym.

Zespół "ENIGMA" istnieje od 2006 r. Od tego czasu bardzo dynamicznie się rozwija osiągając adekwatne do poziomu sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Tancerze byli wielokrotnie nagradzani za takie prezentacje jak, "Madagaskar" czy „Zbuntowana klasa” na Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym.

W tej grupie tańczy siódma zawodniczka świata w hip-hopie Gabrysia Bajorek. Do największych sukcesów należy zaliczyć Półfinał Mistrzostw Świata w kategorii - "Duety" oraz wicemistrzostwo Polski w hip-hopie i jazzie. Tancerze tego zespołu wspaniale promują i reprezentują Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Podczas prezentacji w Teatrze "RAMPA" młodzi artyści zaprezentowali dynamiczne układy hip-hopowe, romantyczną baletową miniaturę "Amelia" oraz szczególnie gorąco oklaskiwane formacje dziecięce i młodzieżowe w prezentacjach pt. "Król Lew", "Pocahontas" oraz "E.T.". Popisy sprawności fizycznej i akrobatyczne ewolucje tancerzy wywoływały zachwyt widowni, a bogaty repertuar tego widowiska co chwila porywał zgromadzoną publiczność do spontanicznych braw.

Wielkimi brawami nagrodzono również dorosłych reprezentantów Studia Tańca "GRACE", którzy zaprezentowali się w pokazie tańca towarzyskiego oraz w brawurowo wykonanym hip-hopie.

Macarenę na scenie zatańczyło razem ponad stu młodych tancerzy oraz ich bliscy na widowni. Zrobiono setki zdjęć. Występ był wspólnym przeżyciem całych rodzin, a także prowadzących zajęcia instruktorów, którzy nie szczędzili wysiłku i talentu, aby znakomicie przygotować swoich podopiecznych do tego estradowego występu.

Prezentacja osiągnięć tanecznych II Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych Studia Tańca „GRACE”, na długo pozostanie w pamięci jako barwne, niezapomniane widowisko zarówno dla uczestników i ich rodzin oraz zaproszonych gości, którzy oklaskiwali ten wspaniały pokaz.

Wicemistrzowie Polski i Półfinaliści Mistrzostw Świata zapraszają na zajęcia taneczne do nowo tworzących się grup w Studiu Tańca "GRACE" na Targówku. Do grona czynnych fanów tańca można dołączyć, kontaktując się ze Studiem Tańca "GRACE" przy ul. Barkocińskiej 6, tel/fax 022 678 93 73, lub www.studiotanca.pl


K.
4514