Artystyczny Targówek

Na tę imprezę teren Parku Bródnowskiego został zagospodarowany inaczej niż dotychczas, z dużą wyobraźnią przestrzenną. Słońce oświetlało scenę, na której prezentowały się zespoły młodych wykonawców, tańczących i śpiewających, zapowiadanych przez Roberta Płuszkę.

Namioty placówek szkolnych i przedszkolnych tworzyły zaokrąglony pasaż. Ich gospodarze zadbali o przyciągające uwagę elementy: barwne plansze, zdjęcia, balony; wewnątrz - tablice z osiągnięciami uczniów, kroniki, ulotki informacyjne i stoliki dla amatorów rysowania lub malowania. Dużym powodzeniem cieszył się "Świat baniek mydlanych" i malowanie twarzy.

Do namiotu LO im. Stefana Czarnieckiego przyciągały historyczne stroje i pokaz udzielania pierwszej pomocy. "Rysować każdy może" - tym hasłem gimnazjum z ul. Bartniczej zachęcało do wykonywania rysunków na kilkudziesięciometrowym rulonie, który ma szansę stać się najdłuższym rysunkiem na Targówku. Największe balony dzieci mogły otrzymać przy namiocie Przedszkola Niepublicznego "Happy Kids".

Pod jednym z namiotów można było porozmawiać z członkami Młodzieżowej Rady Targówka. W pobliżu ofertę programową i zajęć prezentował Dom Kultury "Zacisze" oraz jego filia przy ul. Wiewiórki 1.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, przy którym Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek oferowała po 2 złote ciekawe książki. Tak zagospodarowano dary, nie pasujące do profilu biblioteki oraz nadmierne ilości egzemplarzy tego samego tytułu.

Z ciekawą ofertą plenerową wystąpiło Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Oddział Warszawski z siedzibą przy ul. Zacisznej 3: gry zręcznościowe, najróżniejsze układanki, urządzenia do skoków i chodzenia parami.

Po raz pierwszy w Parku Bródnowskim zaprezentowała się Spadochronowa Grupa Pokazowa. Można było obejrzeć sprzęt wojskowy i sportowy oraz dowiedzieć się na przykład, że skoki ze spadochronem dozwolone są od lat 16 - za zgodą rodziców; od lat 18 - dla wszystkich, niezależnie od wagi ciała; można je wykonywać także w tandemach. Najbliższa okazja będzie na Pikniku Lotniczym w Góraszce 6 - 7 czerwca.

Na zakończenie "Artystycznego Targówka" wystąpiła "Arka Noego". Wyśpiewana wizja nieba podobała się nawet słuchaczom, sceptycznie nastawionym do zespołu - zapewniła nas osoba, uczestnicząca imprezie do samego końca.

Zdaniem radnej Danuty Winnickiej, "Artystyczny Targówek" pokazał bogatą ofertę zajęć dla różnych grup wiekowych, a program artystyczny przygotowany został z dużą starannością.

Nagrodzono uczestników festynu, którzy w konkursie wykazali się najlepszą wiedzą o Targówku.


K.

4491