Lemur dla dzieci

Kiedy nadchodzi Dzień Dziecka, najczęściej naszym pociechom kupujemy słodycze czy zabawkę. Klub Judo-Lemur proponuje, aby rodzice dali dzieciom szanse wszechstronnego rozwoju poprzez trening i zabawę.

Judo znamy jako dyscyplinę olimpijską, w dosłownym znaczeniu znaczy "łagodną drogę", czy też "drogę do zwinności". Jest sportem rozwijającym bardzo wszechstronnie ze względu na różnorodne formy treningu. Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, stosuje się również w treningu gry zespołowe często zmodyfikowane w taki sposób, aby mogły stanowić przygotowanie do właściwego treningu judo. W zajęciach mogą uczestniczyć już dzieci w wieku przedszkolnym, dziewczynki i chłopcy. Oczywiście, zajęcia judo w tak młodym wieku zawierają przede wszystkim elementy ogólnorozwojowe i gimnastyczne. Na tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy w które są wplatane elementy judo.

Judo rozwija u młodego człowieka wiele cech, zarówno fizycznych jak i intelektualnych, takich jak: zwinność, siłę, wytrzymałość, szybkość, spostrzegawczość, odwagę, odporność, koncentrację itp. Dzieci po takich zajęciach mają doskonały podkład do uprawiania innych dyscyplin indywidualnych czy zespołowych. Zajęcia prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 314 przy ulicy Porajów 3, w przedszkolu "Wyspa Skarbów" przy ulicy Skarbka z gór 142b.

W zajęciach uczestniczą dzieci, za zgodą rodziców. Zajęcia trwają od godziny dla dzieci młodszych (3-6 lat) do nawet 2,5 - dla grupy starszej (7-12 lat). Dzieci nie muszą być w żaden specjalny sposób przygotowywane do zajęć; na początku wystarczą spodnie dresowe, koszulka z krótkim rękawkiem oraz chęć do zabawy. Dopiero po kilku tygodniach potrzebny jest strój zwany judogą, aby w pełni uczestniczyć we wszystkich ćwiczeniach.

Latem i zimą dzieci mają możliwość uczestniczyć w obozach, na których trenerzy wypełniają czas treningami, zabawą, wycieczkami. Zapewniają dzieciom odpowiedni sposób żywienia; dzieci z nadwagą mogą liczyć na pełne wsparcie trenerów w pokonaniu swojego problemu.

Dzieci nieśmiałe podczas zajęć w grupie uczą się kontaktu z innymi rówieśnikami. poznają, że uczyć może nie tylko pani w szkole lub przedszkolu, ale również trener.

Zajęcia judo są zalecane przez wielu psychologów dla dzieci z ADHD, ponieważ dają one dziecku możliwość wykorzystania swojej energii w dobrym kierunku, jakim jest poprawa ogólnego stanu zdrowia oraz rozwijanie chęci dążenia do doskonałości we wszystkim, co robi. Dyscyplina i zasady dobrego wychowania, wpajane młodym zawodnikom od najmłodszych lat, dodatkowo pomagają leczyć nadpobudliwość.

wszystkie uzupełniające informacje rodzice mogą uzyskać u trenerów: Mateusza Pacholaka (tel. 608-306-346) i Mariusza Rowickiego (tel. 608-523-545).


 
4534