Opłatek z burmistrzem

17 grudnia 2011 roku w Kościele NMP Matki Pięknej Miłości przy ul. Myśliborskiej 100, po Mszy św. o godz. 18, odbył się "Opłatek z burmistrzem", który uświetnił swoim występem Zbigniew Wodecki.

Nikomu nie trzeba przedstawiać tego artysty. Sam o sobie mówi, że jest śpiewającym muzykiem, ponieważ ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Występował z zespołem Ewy Demarczyk i w grupie Anawa Marka Grechuty, w Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz w Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. My znamy go z takich przebojów, jak "Izolda", "Zacznij od Bacha", czy "Chałupy". Dzięki "Pszczółce Mai" znają go także wszystkie dzieci.

"Pszczółki Mai" nie mogło zabraknąć również podczas sobotniego koncertu. Oprócz tego utworu Zbigniew Wodecki wykonał kilka znanych piosenek, m.in. "Lubię wracać tam, gdzie byłem" z tekstem Wojciecha Młynarskiego, twierdząc przy tym, że lubi Białołękę. W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd "Dzisiaj w Betlejem" i "Oj, maluśki, maluśki".

Po koncercie Zbigniewa Wodeckiego mieszkańcy Białołęki mieli okazję podzielić się opłatkiem z burmistrzem Jackiem Kaznowskim, Małgorzatą Kozieł z Wydziału Kultury oraz z proboszczem parafii NMP Matki Pięknej Miłości, ks. Grzegorzem Kocięckim, którzy byli organizatorami tegorocznego przedświątecznego spotkania.

Joanna Kiwilszo

2889