SP nr 50 z sukcesami

18-19 marca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w pływaniu. Uczniowie praskiej szkoły debiutowali na tej imprezie i od razu z pełną pompą bez kompleksów pokazali, na co ich stać.

Pełnym zaangażowaniem i walką szkoła z Pragi wywalczyła 3. miejsce w Polsce wśród wszystkich szkół sportowych. Konkurencja była bardzo mocna. W klasyfikacji medalowej ex aequo ze szkołą 63 z Bydgoszczy zajęli 1. miejsce. Zdobywając 12 medali. Reprezentanci SP nr 50 na najwyższym stopniu podium stawali 6 razy, 4 razy na drugim i 2 razy na trzecim.

Najlepszym zawodnikiem całych zawodów wybrany został uczeń klasy 6c MAXIM JENDRZEJCZYK, który wywalczył 3 złote oraz 1 srebrny medal. Oliwier Sieczek dorzucił 2 złote krążki oraz jeden srebrny, Karolina Apanas 2 srebrne, Mikołaj Adamowicz jeden brązowy, sztafeta 4x100 stylem dowolnym chłopców wywalczyła złoto (Sieczek, Adamowicz, Jendrzejczyk, Kałaska), zaś sztafeta mieszana stylem zmiennym 8x100 metrów wywalczyła brąz (Sieczek, Apanas, Jendrzejczyk, Tamborek, Wilanowska, Olewniczak, Gadzińska, Adamowicz).

Dodatkowo dla szkoły punkty zdobywali: Karina Wilanowska, Emilia Gadzińska, Eryk Czeredys, Kinga Tamborek, Maciej Olewniczak, Patryk Kałaska, którzy zdobywali wysokie lokaty w finałach oraz poprawiali swoje rekordy życiowe.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy. Ich sukces jest okupiony niesamowitym poświęceniem, determinacją oraz mnóstwem wyrzeczeń.

Dziękujemy dyrektor Bożenie Ragus, burmistrzowi Dariuszowi Kasprzakowi oraz trenerce Ilonie Neuhron za wsparcie oraz pomoc w wyjeździe uczniów na mistrzostwa.

Gratulacje należą się również wszystkim trenerom (Wojciech Kobylarczyk, Anetta Bugaj, Krzysztof Klepko), rodzicom oraz kibicom, którzy wspierali oraz dopingowali ekipę podczas tak ważnych zawodów.