Zapraszamy na nasz
This is an example of a HTML caption with a link.

Dom Kultury Zacisze
ul. Blokowa 1,
www.zacisze.waw.pl
tel. (22) 679 84 69, 743 87 10

 

Lato w Mieście: Kraina LEGO i Robotyka

 

24-28 czerwca, pon.pt., godz. 7.30-16.30

 

Zajęcia LEGO 9.00-15.00 prowadzi Akademia Iwony Kalaman.

 

Zajęcia świetlicowe 7.30-9.00 i 15.00-16.30 prowadzą instruktorzy DK Zacisze. Opłata: 275 zł.

 

Budowanie Lego City. Wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy miasta bogate w służby ratownicze i udogodnienia cywilizacji. Pojawią się również elementy Lego Robotyki – WeDo oraz Lego gry planszowe i zabawy ruchowe.

 

Podczas tygodniowych półkolonii będziemy zdobywać wiedzę i umiejętność budownicze na bazie klocków Lego. Poznamy ponadto tajniki wiedzy technicznej i programowania na bazie zestawów Lego Robotów WeDo. Zaprojektujemy wielkie LegoMiasto.

 


Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

 

1 DZIEŃ City – straż pożarna. Powstaną remizy strażackie oraz ulice, po których będą poruszały się wozy gaśnicze. Poznamy zasady akcji ratowniczych w wieżowcach. Wszystko – poza pożarem – będzie bardzo realistyczne.

 

2 DZIEŃ Powstanie miasto przemysłowe. Będą fabryki, banki ze skarbcami, domy handlowe. Niestety nie zabraknie złodziei. W związku z tym będziemy budować bazę policyjną i organizować akcje pościgowe. Będzie komisariat, samochody i motory policyjne. A ku przestrodze zbudujemy więzienie na trudnodostępnej wyspie.

 

3 DZIEŃ Chwila odpoczynku od szybkich akcji. Pojawią się podróże. Zbudujemy dużą stację kolejową oraz pociągi osobowe. Żeby nasze podróże nie trwały bardzo długo, zbudujemy również Pendolino. Porozmawiamy również o transporcie towarów. Powstaną pociągi towarowe, bocznice i semafory.

 

4 DZIEŃ Ratownik medyczny to bardzo ważna osoba. W tym dniu wybudujemy szpitale oraz ambulanse z całym sprzętem medycznym. Instruktor opowie historie, w których znajdziemy dla siebie role i będziemy starali wykazać się szybkością i skutecznością w ratowaniu poszkodowanych.

 

5 DZIEŃ W większości miast europejskich jest lotnisko. Ostatniego dnia naszej Lego przygody wybudujemy największy i najnowocześniejszy Port Lotniczy wraz z samolotami. Będzie to Boeing 747, samoloty wojskowe przeznaczone do przewozu sprzętu oraz małe awionetki. Wybudujemy również Wieżę Kontroli Ruchu Lotniczego.

 

Dodatkowo  każdego dnia będą: zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty z Lego Robotyki – WeDo, gry planszowe w tym gry Lego.

 

Gry strategiczne

 

Kiedy? 24-28.06.2019, godz. 9.00-16.00

 

Za ile? Opłata 30 zł/dzień

 

Dla kogo? Uczestnicy sekcji mikromodelarstwa DK Zacisze

 

Każde zajęcia będą wyglądały inaczej. Dlaczego? Uczestnicy zajęć będę mieli możliwość wymyślania i projektowania scenariuszy gier.

 

Mikromodelarstwo

 

Kiedy? 25 i 26.06.2019, godz. 10.00-13.00

 

Za ile? 25 zł + model (własny lub od instruktora w cenie 25 zł)

 

Dla kogo? Dzieci w wieku 10+.

 

Zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby spróbować nauczyć się składać modele polskich i niemieckich pojazdów z września 1939 roku.

 

Warsztaty poprowadzi Jacek Bajer, miłośnik historii. Doświadczony instruktor z ponad 30-letnią praktyką prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Pasjonat mikromodelarstwa wojskowego, wykonywania i malowania figurek oraz rozgrywania walk na makietach. Zaraża uczniów swoją pasją. Dzieli się z nimi wiedzą historyczną, przekazując ją w ciekawy sposób. 
Letnie kino plenerowe dla mieszkańców Zacisze

 

Dla wszystkich miłośników seansów pod chmurką mamy bardzo dobrą wiadomość. 30 czerwca 2019 rusza weekendowe kino plenerowe Domu Kultury Zacisze. To doskonała okazja, aby obejrzeć ciekawe filmy z przyjaciółmi zupełnie za darmo.

 

Projekt „Letnie kino plenerowe dla mieszkańców Zacisze” liczbą 290 głosów został wybrany przez mieszkańców i będzie realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 m.st. Warszawy. W ramach projektu w okresie wakacyjnym odbędzie się 9 seansów filmowych na świeżym powietrzu.

 

Każda niedziela to nowe emocje i najlepsze kino. Przygotowaliśmy wygodne leżaki i ciepłe kocyki. Kaucja zwrotna za kocyk: 10 zł.

 

Oscarowe hity:

 

* 30 czerwca, godz. 21.30 Bohemian Rhapsody, reż. Bryan Singer

 

* 7 lipca, godz. 21.30 Sprawa Kramerów, reż. Robert Benton

 

* 14 lipca, godz. 21.30 The Grand Budapest Hotel, reż. Wes Anderson

 

* 21 lipca, godz. 21.30 Pan od muzyki, reż. Christophe Barratier

 

* 28 lipca, godz. 21.30 Whiplash, reż. Damien Chazelle

 

* 4 sierpnia, godz. 21.00 Ukryte działania, reż. Theodore Melfi

 

* 11 sierpnia, godz. 21.00 Most Szpiegów, reż. Steven Spielberg

 

* 18 sierpnia, godz. 21.00 Prestiż, reż. Christopher Nolan

 

* 25 sierpnia, godz. 21.00 Green Book, reż. Peter Farrelly
 

Strona jest własnością Nowej Gazety Praskiej. Kopiowanie struktury witryny bez zgody właściciela - zabronione.